O projekcie

Projekt pn. „Kształcenie ustawiczne gwarantem wysokiego profesjonalizmu pielęgniarek i położnych”  realizowany jest przez Centrum Doskonalenia Kadr Medycznych w Busku – Zdroju Zakład Doskonalenia  Zawodowego w Kielcach na podstawie umowy o dofinansowanie realizacji projektu zawartej ze Skarbem Państwa –  Ministrem Zdrowia w ramach Programu Operacyjego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER 2014-2020). 

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Numer i nazwa Osi priorytetowej: V. Wsparcie dla obszaru zdrowia PO WER 2014-2020. 

Numer i nazwa Działania: 5.4 Kompetencje zawodowe i kwalifikacje kadr medycznych PO WER 2014-2020. 

GŁÓWNYM CELEM Projektu jest podniesienie i dostosowanie kwalifikacji i kompetencji zawodowych 672  pielęgniarek i położnych (652 kobiet i 20 mężczyzn) z całej Polski w okresie od 04.2016r. do 08.2017r. do  zachodzących zmian demograficznych i epidemiologicznych poprzez uczestnictwo w kursach  kwalifikacyjnych i specjalistycznych.
 

Osiągnięcie celu głównego Projektu będzie możliwe poprzez realizację KURSÓW: KWALIFIKACYJNYCH  (3 rodzaje) i SPECJALISTYCZNYCH (6 rodzajów). 

Zdobyte przez Uczestników Projektu kwalifikacje zawodowe poprawią jakość świadczonego wsparcia na rzecz  pacjentów w celu wykonywania określonych czynności zawodowych przy udzielaniu świadczeń pielęgnacyjnych,  zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych lub rehabilitacyjnych oraz przyczynią się do udzielania  określonych świadczeń zdrowotnych wchodzących w zakres danej dziedziny pielęgniarstwa lub dziedziny mającej  zastosowanie w ochronie zdrowia. 

Grupę docelową Projektu stanowić będą 672 osoby (652 kobiet i 20 mężczyzn) posiadające uprawnienia do  wykonywania zawodu pielęgniarki / pielęgniarza i położnej / położnego, zgodnie z USTAWĄ z 15.07.2011r. o  ZAWODACH PIELĘGNIARKI i POŁOŻNEJ i ROZPORZĄDZENIEM Ministra Zdrowia z 29.10.2003r. w sprawie  kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych. 

Uczestnikami Projektu będą pielęgniarki / pielęgniarze i położne / położni z całej Polski, którzy z własnej inicjatywy  wyrażają chęć udziału w Projekcie. Projekt przewiduje wsparcie dla 269 Uczestników Projektu (40% grupy  docelowej) współpracujących z placówką świadczącą podstawową opiekę zdrowotną (KRYTERIUM  PREMIUJĄCE). Weryfikacja ww. kryterium na podstawie kserokopii: umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej lub  zaświadczenia o wpisie do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą. 

Planowane efekty Projektu:

  • Liczba pielęgniarek i położnych, które po zakończeniu udziału w Projekcie uzyskają kwalifikacje w obszarach  związanych z potrzebami edpidemiologiczno-demograficznymi – co najmniej 572 osoby. 

Wartość Projektu: 1.999.198,94 zł.

Oferta Projektu przewiduje następujący zakres bezpłatnego wsparcia dla Uczestników Projektu:

  1. Jeden kurs do wyboru spośród następujących
    1. Kurs specjalistyczny: Ordynowanie leków i wypisywanie recept – Część I dotycząca ordynowania leków i wypisywania recept (65 godz.)
    2. Kurs specjalistyczny: Ordynowanie leków i wypisywanie recept – Część II dotycząca wypisywania recept w ramach kontynuacji leczenia (44 godz.)
    3. Kurs specjalistyczny: Wywiad i badanie fizykalne dla pielęgniarek i położnych (100 godz.)
    4. Kurs specjalistyczny: Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego (108 godz.)
    5. Kurs specjalistyczny: Opieka pielęgniarska nad chorymi dorosłymi w leczeniu systemowym nowotworów (70 godz.)
    6. Kurs specjalistyczny: Rehabilitacja osób z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi (164 godz.)
    7. Kurs specjalistyczny: Wykonanie badania spirometrycznego (86 godz.)
    8. Kurs kwalifikacyjny: Pielęgniarstwo psychiatryczne (310 godz.)
    9. Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego dla pielęgniarek (305 godz.)
    10. Kurs kwalifikacyjny: Pielęgniarstwo onkologiczne (240 godz.)
  2. Noclegi (zgodnie z Regulaminem Realizacji Projektu).
  3. Zwrot kosztów dojazdu na szkolenia (zgodnie z Regulaminem Realizacji Projektu).
  4. Catering (bufet kawowy + obiad).
  5. Profesjonalnych wykładowców i opiekunów stażu.
  6. Placówki stażowe.
  7. Egzaminy państwowe.
  8. Bogaty zestaw pomocy dydaktycznych (podręczniki + skrypty) + materiały piśmienne.
  9. Ubezpieczenie OC zawodowe i NNW.